Bebrai stato užtvankas iš visko, ką gali rasti pakrantėse, tad kažkokios medžių rūšies išskirti nereikia. Svarbiausia, kad šakos ir medžių gabalai būtų tvirti ir galėtų suteikti bebrui apsaugą. Taip pat dažnai užtvankoms sutvirtinti bebrai pasitelkia dumblą ir įvairius pakrantės augalus.
Užtvankų statytojai
Vaikštinėjant palei Nerį dažnai galima pamatyti, kaip kažkas greitai plukdo medžių šakas ar atplaišas. Didelė tikimybė, kad matote bebrą, tvirtinantį savo užtvanką. Neris namais yra tapusi ne tik mums puikiai atpažįstamiems bebrams, bet ir ūdroms ir gal mažiau girdėtoms ondatroms. Taip pat, jei palei Nerį pavaikštinėtumėte naktį, nemaža tikimybė, jog pavyktų išvysti ir lapę. Ondatra – turbūt nelabai girdėtas pavadinimas, o ir kuo gi ji skiriasi nuo bebro? Ondatros yra stambūs žiurkėnų šeimos graužikai. Jos gana panašios į bebrus, tik yra mažesnės – užauga iki 40 cm ilgio ir maždaug 1,2 kg svorio, turi ilgus, oranžinės spalvos kandžius. Gyvena urvuose ir stato žemas kūgio formos tvoreles, kurias įsirenginėja greta vandens telkinių. Jei upėje pamatėte mažą, į bebrą panašų gyvūną, neplukdantį medienos – tikėtina, kad tai bus ondatra.
Užduotis
Įsivaizduokite, kad jums reikia pastatyti užtvanką. Kokių medžių šakų ieškotumėt, kokias dar pakrantėje ir upėje esančias medžiagas pasitelktumėt?