Juodosios meletos, kuri yra laikoma didžiausiu geniu visoje Europoje.
Saugomi paukščiai
Vilnios upės pakrantėse gyvena ir peri per 50 paukščių rūšių, kurių tarpe net 30 jų yra įrašyta į Lietuvos Raudonąją knygą arba yra saugomos remiantis ES direktyvomis. Pačiame Vilniaus mieste galima sutikti net 12 saugomų paukščių rūšių: pelėsakalį, upinę ir juodąją žuvėdras, tulžį, juodąją meletą, vidutinįjį ir tripirštį genius, krantinį tilviką, upinį kirliką, pilkąjį garnį, paprastąją medšarkę, švygždą bei griežlę. Kaip itin urbanizuotai teritorijai tokie skaičiai – mažų mažiausiai įspūdingi, todėl kartais mokslininkai Vilnią pavadina „laukine upe miesto centre“.
Vienas įdomiausių čia paminėtų paukštelių turbūt yra tulžys – itin egzotiškai atrodantis, ryškus ir baikštus paukštelis, kuris vengia prisileisti žmones. Didžiumą laiko šie blizgiomis mėlynomis ir gelsvomis plunksnomis pasidabinę paukšteliai praleidžia nejudėdami ant šakų ar kitų šalia vandens esančių objektų. Agresyviai elgiasi su pagautomis žuvimis – daužo jas į medžio šakas, kad pastarosios apsvaigtų.
Švygždos priskiriamos prie vienų paslaptingiausių paukščių – apie tai, kad jos visai šalia, išduoda keistas švilpavimas. Bandantiems jas pastebėti atrodo, kad jos žaidžia – išgirdus jų švilpimą ir pasileidus eiti garso kryptimi, staiga garso kryptis ima ir pasikeičia. Jei vaikštinėdami upės pakrante išgirsite garso kryptį keičiantį švilpimą – būkite tikri, jog taip jus pasitinka švygžda.
Užduotis
Kurio iš paminėtų paukščių pavadinimas neišduoda, kad iš tiesų tai – genys?