Šaudmenų sandėliai

Nors šia alėja nutįsęs vienas iš daugelio parko asfaltuotų takų, vis dėlto po juo glūdi dar ir akmeninis grindinys. O jo bet kur miškuose tikrai niekas neklojo – brangus malonumas! Šis kelias buvo grįstas todėl, kad jis vedė prie svarbių karinių objektų. Apsidairykite – ar eidami šiuo taku matote keistus U formos pylimus? Jų yra abiejose tako pusėse (kairėje jie lengviau pastebimi). Akivaizdu, kad tai žmogaus darbas, o ne gamtos suformuotas reljefas.

Šiais pylimais buvo apsupti tarpukariu čia stovėję šaudmenų sandėliai. Juos statė Lenkijos kariuomenė, anoje epochoje valdžiusi Vilnių. Lenkai aktyviai fortifikavo miestą, mat baiminosi, kad karo atveju Vilnius gali būti atkirstas nuo pagalbos iš Varšuvos. Mieste pridygo įvairių sandėlių, kareivinių, šaudyklų, daugiabučių, bunkerių… Dalis šių objektų mieste matomi iki šiol, pvz., prie Pūčkorių atodangos. Vingio parke buvę šaudmenų sandėliai neišliko – net nėra tiksliai žinoma, kaip jie atrodė. Vis dėlto išlikę apsauginiai žemės pylimai liudija šių karinių objektų vietą.

Užduotis

Skaičiuota, kad Vingio ir kituose tarpukario amunicijos sandėliuose ginkluotės turi tilpti tiek, kad Vilnius kurį laiką galėtų gintis savarankiškai, be papildomos paramos iš išorės. Kokiam laikotarpiui šios ginkluotės turėjo pakakti?

Atsakymas
Kaip tai veikia?
Apie projektą
Apie „Darnu Group“
Konkursas moksleiviams