Pėsčiųjų tiltas

Kelionę pradėkime nuo pėsčiųjų tilto, kuris Vingį ir Žvėryną sujungė 1985 m. O kaip vilniečiai čia patekdavo anksčiau? Be sausumos kelių iš senamiesčio pusės, žvėryniečiai naudojosi keltais, valtimis, o kurį laiką net buvo statomi pontoniniai tiltai. Vis dėlto nuolatinio tilto poreikis vis didėjo ir XX a. 9 dešimtmetyje šis lūkestis buvo išpildytas. Pasak ilgamečio sovietinio Vilniaus vadovo Algirdo Vileikio, šis statinys yra puiki iliustracija, atspindinti tai, kad anoje epochoje centrinė sovietinė valdžia Rygai buvo dosnesnė nei Vilniui. Pasakojama, kad Latvijos sostinė gavo gausų finansavimą naujo Vantinio tilto (Vanšu tilts) tiesimui. Statybas baigus, liko nepanaudotų metalinių trosų – juos Rygos tiltų statybos tresto vadovas pasiūlė atiduoti lietuviams.

Vilniaus vadovai, skundęsi metalo trūkumu, trosus priėmė ir, juos panaudoję, tiltą iš tiesų nutiesė. Apskritai, Ryga sovietmečiu sulaukdavo kur kas daugiau dėmesio dėl virtinės priežasčių – joje buvo daugiau lojalių valdžiai rusakalbių, ji buvo geografiniame Baltijos respublikų centre, turėjo uosto statusą, galų gale – ji buvo gerokai didesnė. Todėl Rygoje sovietai ne tik statė didesnius tiltus, bet ir steigė regionines geležinkelių būstines, karinių apygardų štabus, didesnius nei Vilniuje fabrikus, mokslo įstaigas. Juokaujama, kad Rygai labiau pasisekė ir dėl to, kad jos pavadinimas – bet kuriam užsieniečiui ištariamas gerokai lengviau nei Vilniaus.

Užduotis

Nors daugelis mūsų kasdienybėje naudojamės vos vienu kitu tiltu, iš tiesų jų yra visai nemažai. Suskaičiuokite, kiek tiltų per Nerį yra Vilniaus miesto administracinėse ribose?

Atsakymas
Kaip tai veikia?
Apie projektą
Apie „Darnu Group“
Konkursas moksleiviams